Kepez-Santral’de çifte açılış

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez ve Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında 5 ay önce temelini attığı Kapalı Pazar Yeri ve 27 bin metrekare alanda yapımı tamamlanan 100. Yıl Parkı’nı törenle hizmete açtı. Başkan Muhittin Böcek, yeni dönemde Kepez-Santral Mahallesi’nin bir cazibe merkezine dönüşeceğini belirtirken, Kepez Eğitim Yerleşkesi ve Uluslararası Olimpik Yüzme Havuzu yapılacağı müjdesini verdi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez ve Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yıllardır evlerine kavuşmayı bekleyen vatandaşların mağduriyetini giderirken, bir yandan da bölgenin sosyal donatı ihtiyacını karşılayacak projeleri hayata geçiriyor. Başkan Böcek tarafından beş ay önce temeli atılan 6 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip Kepez-Santral Mahallesi Kapalı Pazar Yeri Projesi tamamlanırken, bölgeye 27 bin 250 metrekare alanda muhteşem bir park da kazandırıldı. Kepez-Santral Mahallesi Kapalı Pazar Yeri ve 100. Yıl Parkı için düzenlenen açılış törenine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz, meclis üyeleri, bölge muhtarları ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. 

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ TAMAMLIYORUZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde konuşan Başkan Muhittin Böcek, kısa süre önce temeli atılan pazar yeri projesinin tamamlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Kepez-Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında vatandaşların mağduriyetlerini gidermeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Burada bütün vatandaşların dairelerinin aslında teslim edilmesi gerekiyordu. Ancak bizden önce bu karara imza atanlar yapamadı. Biz göreve geldiğimiz de zaman zaman AK Parti Kepez İlçe Başkanı bu mahallede eylem yapıyordu, sanki projeyi biz yarım bıraktık. Biz burada yapılması gereken blokları, daireleri yapıyoruz. Sırayla vatandaşların dairelerini teslim edeceğiz dedik ve ediyoruz. Milletin parasını millete adadığınız sürece başaramayacağınız hiçbir şey yoktur” dedi. 

KAPALI PAZAR YERİ VE 100. YIL PARKI AÇILDI

Kepez-Santral Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nin 6 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip olduğunu aktaran Başkan Böcek, “210 pazarcı yeri, 130 araçlık otopark alanına sahip olacak şeklinde planlanan iki katlı kapalı pazar yeri yaklaşık 60 milyon liraya mal oldu. Pazar yerinde öncelikle hak sahiplerine yerleri verilecek daha sonra noter huzurunda yapılacak çekilişle esnafımızın yerleri belirlenecek.  Bu alanda yeni sosyal donatı alanları da kazandırıyoruz. Cumhuriyet’in yüzü Antalya demiştik ve bu alana da kazandırdığımız 27 bin 275 metrekarelik yeni bir parkın adını da 100. Yıl Parkı verdik. Yürüyüş yolları, yeşil alan, bisiklet yolu, basketbol sahası, çocuk oyun ve açık hava spor alanları, sosyal tesis ve kafeteryalarıyla Kepez ve Santral Mahallesi’nde yepyeni bir yaşam alanı oluştu. Pazar yeri alanımızın yatırım maliyeti de 90 milyon TL’dir” diye konuştu. 

YENİ DÖNEMDE MÜJDELER

Türkiye’nin en borçlu belediyesini devralmalarına rağmen doğru adımlarda yaptıkları çalışmalar sonrasında hiçbir kurum ve kuruluşa gecikmiş borçların olmadığını dile getiren Muhittin Böcek, şöyle konuştu: “Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kredi notunun pozitife çıktığını açıkladı. Artık yurt dışında kredi almamızın önü açıldı. Yeni dönemde burada yeni bir eğitim yuvası kuracağız. Kepez-Santral Mahallesi’nde kreş, ilkokul, ortaokul ve lise yerleşkesiyle bir eğitim kampüsü kuracağız. Muhtarlık binası ve yeni halk ekmek büfeleri yapılacak. Bu alanda uluslararası standartlara sahip olimpik yüzme havuzu da yapacağız. Aynı zamanda 1000 kişi kapasiteli bir camii inşa edeceğiz.”

MUHİTTİN BAŞKAN’A KEFİLİM

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ise Muhittin Başkan’ın Antalya’ya büyük eserler kazandırdığını söyleyerek, “Burada açılan yerler doğru yerde, doğru zamanda, doğru iş yaparak vatandaşa hizmetine açılan yerler. Muhittin Başkan’ın değil, halkın vergisiyle açılan yerler. Ben Muhittin Başkanıma kefilim. Antalyalı ekmeği 4.5 liraya yiyor, Türkiye’nin en ucuz içme suyunu içiyor. Çiftçiye, üreticiye destek veriyor. Öğrenciye burs veriyor. Bugün hizmete açılan kapalı Pazar ve 100. Yıl Parkı Antalya’mıza çok yakıştı. Hayırlı olsun. Muhittin Başkanımıza bir şans daha verin ve hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edelim” ifadelerini kullandı. 

MUHTARDAN BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Kepez Mahalle Muhtarı Yusuf Küçükkaya ise imar planlarında burada Pazar yeri olmadığına dikkat çekerek, “İmar yapıldığında Pazar yeri yoktu. Ben itiraz ettim. 80 bin kişi yerleşecek diyorsunuz bir Pazar yeri yok dedim. Pazar yeri kondu. Sonra Muhittin Başkana müracaat ettik. O da oraya geçici bir Pazar olmaz orası lüks bir yer oldu. Kapalı pazar yapalım dedi ve çok modern bir pazar olmuş, teşekkür ediyoruz. Parkımız için de teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

BAŞKAN AĞAÇ DİKTİ

Konuşmalardan sonra Başkan Muhittin Böcek, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve katılımcılarla birlikte Kepez-Santral Mahallesi Kapalı Pazar Yeri ve 100. Yıl Parkı törenle açıldı. Başkan Muhittin Böcek, 100. Yıl Parkı’na açılış nedeniyle ağaç dikti. Açılış töreninden sonra ise Başkan Muhittin Böcek, Kepez-Santral Mahallesi sakinleriyle birlikte iftar yaptı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x